Hakkımızda

Merhaba. Ben Didem Damla Yoğurtçu. Bu siteyi hazırlayan ve bu sitede yansıtmaya çalıştığım içeriğe uygun danışmanlık hizmetlerini çokça yardım alarak sunan benim. Benim hakkımda bir şeyler bilmek isteyebileceğinizi düşündüm. İşte başlıyorum.

Her şey Rus Dili ve Edebiyatında lisans eğitimi ile başladı. Dil ve psikoloji arasındaki ilişki ve türevleri hep ilgimi çekmiştir, fakat bu bana yetmedi; insan davranışı ve arkasındaki motivasyonu daha iyi anlamak istiyordum -itiraf etmeliyim ki, belki de aslında kendimi daha iyi anlamak istiyordum,- böylece Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde tezli yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Sonrasında, bireyleri, aileleri, grupları ve bütüncül olarak toplumu ve onlara ait kapasiteyi, sorunları, sosyal mekanizmaları inceleme fırsatı bulabilmek için koruyucu ruh sağlığı hizmetlerinin bir parçası olan Sosyal Hizmet alanında lisans eğitimi aldım. Stajımı İstanbul’da, Kadıköy Sosyal Hizmet Merkezi’nde yaptım. İnsanlara yardım etmek, yönlendirmek ve destek olabileceğim hukuki çerçeveyi ve organizasyonları öğrendim, özellikle kısa süreli müdahale yöntemleri yani psikolojik danışmanlık hizmetleri üzerine yoğunlaşmak istediğime karar verdim. Bu kararı almamda, Dalai Lama’nın da dediği gibi, bireysel değişimin toplumsal değişimi sağlayacak en önemli faktörlerden biri olması rol oynadı.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, BDT ve Mindfulness temelli terapilere özel bir ilgi duymaya başladım ve eğitimlere katıldım. Ayrıca aile danışmanlığı eğitimini tamamladım. Muhtemelen alacağım eğitimler bir ömür devam edecek, çünkü gelişmek ve evrilmek sınırsız! Ve çok da keyifli :)

Kısacık da olsa kendi kişisel deneyimimden bahsederek bu kısmı sonlandırmak isterim. Psikoloji ile başlayan ve seküler Budizm, Yoga felsefesi ve somatik deneyim ile çeşnilendirdiğim yolculuğumda konuşma terapisinin yanı sıra fiziksel aktivitenin ve gevşeme tekniklerinin, nefesin deneyimimi nasıl zenginleştirdiğini ve otopilottan çıkmayı ne kadar kolaylaştırdığını fark edince bu alanda yoğunlaştım. Dünya görüşümü, değerlerimi ve hayattan beklentimi yeniden, bu sefer daha özgün ve şefkatli bir şekilde keşfettim ve kendi kişisel gelişimimi destekleyecek aktiviteleri hayatımın bir parçası haline getirmeye çalışıyorum. Bu bir yolculuk, keyifli bir yolculuk. Umarım yollarımız kesişir bu yolculukta!

Sevgiler,

Didem Damla Yoğurtçu

Bilgilendirme:  Pandemi süresince online hizmet vermekteyiz. Randevu oluşturmak için mutlaka bizimle iletişime geçiniz.
Sağlıklı günler dileriz.

0554 715 66 50